Vlhkosť.  

Materiály na použitie:

 

Izolačné profilované fólie, ktoré poskytujú efektívne riešenie

problémov s prenikaním zemnej vlhkosti do konštrukcií.

Pomáhajú tak vytvárať zdravé prostredie v budove.

Inštalácia je ľahká a okamžite účinná. 

VÝHODY:

- 20 ročná záruka proti degradácii za normálnych podmienok

- zlepšenie tepelnej izolácie

- ochrana pred vlhnutím

- odolnosť voči rozkladu mikróbov

- nepreniknutie koreňov

- odsúhlasené v aplikácii pre kontakt s pitnou vodou

- vysoká odolnosť na tlak

- odolnosť voči chemickým prvkom 

 

 

Základy a vonkajšie steny:

Umiestnená medzi pôdou a vonkajším povrchom suterénu alebo základov zaisťuje väčšiu ochranu hydroizolačného povlaku konštrukcie pred pozemnou vodou tým, že vytvárajú účinnú bariéru, ktorá vysušuje vodu, alebo spôsobuje samo vysušenie podzákladia a odvádza vodu kanálom do drenáže stavby. Na Fondaline nepôsobia chemikálie, ktoré sa prirodzene vyskytujú v pôde.

 

Plesne v stavebných konštrukciách, ako na to?

S problémami výskytu plesní v stavbách a nielen bytových, sa stretávame pomerne často. Jednotlivé prípady sa riešia "osvedčenými" prostriedkami chemickej likvidácie, ktoré majú spravidla krátkodobý účinok, lebo problém plesní sa nerieši bez analýzy príčin.

Voda je životne dôležitý prvok, no stenám budov akosi neprospieva. Keď sa do nich dostane, býva to obvykle začiatok ich konca.

Voda, či už ako vzlínajúca vlhkosť z pôdy, presakujúca cez narušené stavebné prvky a kondenzujúca na stenách, ohrozuje stavbu zvnútra i zvonku, od pivnice po strechu. Najskôr padnú vlhkosti za obeť tepelnoizolačné vlastnosti, potom omietka, tehly, malta, ale aj drevo. Dokonca aj betón, ak nie je dobre zaizolovaný, nie je pred ňou chránený.

Pritom sa poškodenie začína často nenápadne: trochu potuchnutý zápach alebo kde-tu malé vlhké fľaky, trhliny a odpadnutá omietka-náznaky rozkladného procesu. Ďalším stupňom, nebezpečným z pohľadu životných podmienok človeka, sú plesne, ktoré v takomto prostredí majú dokonalé podmienky na svoj rast.